منوی اصلی
نقشه
اتوماسیون اداری تحت وبسامانه جامع خریدوفروش محصولاتسامانه پخش نهادهرسیدگی به شکایاتسازمان تحقیقات ،آموزش و ترویج کشاورزی
اوقات شرعی
True
آب و هوا
نظر خواهي
پیشنهادات و انتقادات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


1396/6/4 شنبههمایش زکات و فرهنگ مدیریت جهادی با حضور آیت الله عالمی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و ...

همایش زکات و فرهنگ مدیریت جهادی با حضور آیت الله عالمی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و ..


هم اکنون همایش زکات و فرهنگ مدیریت جهادی با حضور آیت الله عالمی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و رئیس شورای عالی زکات کشور ، نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری، امام جمعه ارومیه و رئیس شورای زکات استان ، امام جمعه اهل تسنن شهرستان ارومیه ، کریم زاده رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ، شهریار حیدری مدیریت سازمان تعاون روستایی استان و جمعی از مسئولان استانی در سالن امفی تئاتر سازمان جهاد کشاورزی استان در حال برگزاری است .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در همایش زکات، فرهنگ و مدیریت جهادی در ارومیه:

-️ زیر کشت رفتن 360 هزار هکتاراز اراضی زراعی استان به محصول گندم در سال زراعی جاری ، نشانگر سهم عمده استان در تولید این محصول استراتژیک است.

- با وجود کاهش بارندگی در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، 110 میلیارد ریال زکات در استان جمع آوری شده است.

- افزایش ۳۰ درصدی پرداخت زکات در استان نشان از اهمیت و جایگاه ویژه  این فریضه مهم الهی در بین کشاورزان و عمل به ضروریات دین مبین اسلام است .

-آذربایجان غربی جزو استانهای پیشرو در پرداخت زکات است و عمل به این فریضه واجب الهی زمینه ساز نزول رحمت خداوند است.

- نهادینه کردن فرهنگ جهادی در جامعه مستلزم ترویج فرهنگ و مدیریت جهادی است که در سال مزین به شعار اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال ترویج این فرهنگ در جامعه بیش از پیش ضرورت دارد.

 

حجت الاسلام و المسلمین ساجدی نژاد؛ مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در همایش زکات و فرهنگ مدیریت جهادی:

- آذربایجان غربی از قطب های مهم کشاورزی کشور است که در تولید گندم، جو، دام و انگور سهم بسزایی دارد.

- نزدیک به 110 میلیارد ریال زکات در سال جاری در آذربایجان غربی جمع آوری شده که بیش از 84 درصد آن صرف فقرا و مابقی در مسایل عمرانی عام المنفعه صرف شده است.

- ترویج فریضه زکات که همسنگ فریضه نماز است، مدیریت جهادی می طلبد که در حال حاضر تلاش های زیادی برای نهادینه شدن آن در جامعه صورت می گیرد.

- فریضه زکات از صدر اسلام و قبل از آن وجود داشته و همه انبیا و اوصیا مردم را به این فریضه دعوت کرده اند.

- همه باید برای همگانی کردن این فریضه تلاش کنیم. فلسفه زکات، آزمایش مودیان در بذل مالی که با تلاش از طبیعت بدست آورند و همچنین زدودن فقر از جامعه است.

 

ماموستا ملاعبدالقادر بیضاوی در همایش زکات و فرهنگ مدیریت جهادی اظهار کرد:

- در احادیث و روایات بر پرداخت زکات تاکید شده است و احادیث و سخنان زیادی از بزرگان شیعه و سنی درباره این فریضه مطرح شده است که بیانگر اهمیت موضوع است.

- مردم با اهمیت دادن به این فریضه همطراز با نماز، بدانند که نجات انسان در عمل به دین است و کسانی که نسبت به فرایض دین معتقد نباشند، گرفتار بلایا و مصایب خواهند شد.

 

انتظاری مدیر کل امور اجرایی زکات کشور در همایش زکات و فرهنگ مدیریت جهادی در ارومیه :

- از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۶۳ میلیارد تومان زکات از کشاورزان درسطح کشور جمع آوری شده است که در حدود ۱۱ میلیارد تومان از این میزان جزو زکات واجب بوده است .

-  یکی از مهم ترین گزینه ها  برای نیل به اهداف مد نظر مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی عمل به فریضه زکات است.

-باید پرداخت زکات جزو دغدغه مردم جامعه شود.

 - آذربایجان غربی همچون سالهای گذشته امسال نیز جزو استانهای پیشرو در پرداخت زکات در سطح کشور است که از ۱۱ میلیارد تومان زکات واجب جمع اوری شده در سطح کشور ۳ و نیم میلیارد تومان توسط عاملین زکات استان ادربایجان غربی جمع اوری شده است .

 

مهاجری مسئول هماهنگی و پیگیری امور  زکات وزارت جهاد کشاورزی در همایش زکات و فرهنگ مدیریت جهادی در ارومیه:

- ایجاد بسترهای لازم برای ترویج فرهنگ زکات زمینه ساز پیشرفت کشور است .

-  داشتن آمار و اطلاعات صحیح از اراضی زیر کشت محصولات زراعی در کشور و تعامل و همگرایی بیش از پیش شورای زکات در سطح شهرستانها ، استانها و ارتباط تنگانگ با شورای زکات کشور از مهمترین عوامل و بستر های لازم برای افزایش زکات در کشور است .بيشتر
نسخه قابل چاپ
پورتال اطلاع رسانی امام خمینیرهبریپایگاه اطلاع رسانی دولتوزارت جهاد کشاورزی اتحادیه سراسری تعاونی باغداران ایران
اتحادیه ها
بيشتر
خانه | بازگشت |
nGuest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما