سخن روز /
دومین جلسه شورای عفاف و حجاب در سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی برگزار شد.
1398/03/11

به گزارش روابط عمومی مدیریت تعاون روستایی استان آذربایجان غربی ، رسول جلیلی در دومین جلسه شورای عفاف و حجاب در سازمان ضمن تقدیر از کارکنان سازمان در زمینه رعایت شعائر اسلامی ،ابراز امیدواری کرد در سال جدید نیز با عمل به فرامین و رهنمودهای مقام معظم رهبری و اجرای هرچه بهتر احکام و شعائر اسلامی در تمامی ابعاد فرهنگی و دینی در سازمان شاهد کسب رتبه های برتر و موفقیت های بیشتر باشیم.

جلیلی افزود: حضور زنان پوشیده در صحنه های مختلف جامعه، آثار مثبت و چشم گیری در همگانی کردن فرهنگ حجاب اسلامی در جامعه دارد.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز در این جلسه با بیان اینکه این سازمان در سال گذشته جزو دستگاه های برتر در امر اقامه فریضه نماز ، امر به معروف و نهی از منکرو مقوله عفاف و حجاب در بین سایر دستگاههای اجرایی استان انتخاب شده بود، گفت : عفاف و حجاب در اسلام مخصوص زنان نیست بلکه تمامی افراد جامعه ملزم به رعایت شئونات اسلامی و حفظ عفاف و رعایت حجاب در رفتارهای اجتماعی خود هستند.

وی با بیان اینکه عفاف، امری درونی است، اضافه کرد: اگر عفاف بر روح کسی حاکم باشد، در رفتار و گفتار و نوع پوشش او تأثیر می گذارد. چون سود و زیان عفاف متوجه کل جامعه است، تمام بهای آن را نباید زنان بپردازند بلکه مردان نیز باید از هر نوع رفتاری که به نوعی خلاف عرف جامعه است، خودداری کنند.

ساجدی نژاد با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در سازمان در سال گذشته، به تبیین دستورالعمل ها و قوانین ابلاغی جدید شورای عفاف و حجاب در سال جدید پرداخت.

وی یادآورشد: مجموعه جهاد کشاورزی چندین سال است عنوان دستگاه برتر اجرایی از نظر سلامت نظام اداری را به خود اختصاص داده است و نیازمند تلاش روزافزون و مشارکت هر په بیشتر کارکنان برای تقویت شعار اسلامی و دینی درسازمان هستیم .

در ادامه هریک از اعضای حاضر در جلسه دیدگاهها و پیشنهادات خود را در خصوص ترویج هر چه بهتر فرهنگ عفاف و حجاب در سازمان و ادارات تابعه ارائه کردند. در خاتمه جلسه احکام عضویت در شورای فرهنگ عفاف و حجاب سازمان به اعضای حاضر در جلسه تقدیم شد.

گفتنی است مهندس علی کریم نژاد در این جلسه حضور داشت.

تعداد مشاهده خبر5 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal