سخن روز /
خرید تضمینی گندم و کلزا در استان آذربایجان غربی ادامه دارد
خرد تضمینی گندم و کلزا
1399/04/15

مدیر سازمان تعاون روستایی آذربایجان غربی گفت: از ابتدای خرید تضمینی کلزا و گندم در این استان تاکنون 5871 تن از این دو محصول خریداری شده است.


به گزارش روابط عمومی سازمان تعاون روستایی استان ، شهریار حیدری اظهار کرد: این میزان خرید شامل 1960 تن گندم مازاد نیاز کشاورزان و 3911 تن دانه روغنی کلزاست.

وی ادامه داد: خرید گندم از 10 تیر ماه جاری آغاز شده است و به غیر از شهرستانهای خوی و شوط در سایر شهرستانهای استان توسط تعاونی های روستایی خریداری می گردد.

مدیر سازمان تعاون روستایی آذربایجان غربی گفت: قیمت پایه خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری به ازاء کیلوگرم 25 هزار ریال تعیین شده که این قیمت بر اساس پایه خرید با چهار درصد افت مفید و یک درصد افت غیرمفید است.

حیدری افزود: خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان بر اساس استعلام از سامانه پهنه‌بندی جهادکشاورزی انجام می‌شود و 35 مرکز خرید تعاون روستایی در استان خرید گندم را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: خرید محصول کلزا از 28 خرداد ماه در شهرستان‌های ارومیه ، سلماس ، مهاباد ، پلدشت نقده ، پیرانشهر ، میاندوآب ، بوکان و خوی آغاز شده است.

مدیر سازمان تعاون روستایی آذربایجان غربی گفت: امسال نرخ خرید تضمینی دانه روغنی کلزا با 35 درصد افزایش به ازای هر کیلوگرم 46 هزار و 602 ریال است

حیدری افزود: امسال 10 مرکز خرید در شهرستان‌های استان آذربایجان غربی خرید دانه روغنی کلزا را بر عهده دارند و مقدار 2130 تن محصوول یاد شده از انبارهای استان به مقصد شرکت های روغن کشی حمل شده است .

تعداد مشاهده خبر324 بار
تصاویر مرتبط


  RatingTitle
  :0 :0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal