سخن روز /
گوجه کاران نگران فروش محصول خود نباشند/ شبکه تعاون روستایی تا تعدیل قیمت گوجه در بازار خرید حمایتی را ادامه خواهد داد
خرید 1615 تن گوجه فرنگی در 5 روز نخست طرح خرید حمایتی گوجه فرنگی در استان
1398/07/16

به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان، شهریار حیدری مدیر تعاون روستایی استان آذربایجان غربی از خرید 1615 تن محصول گوجه فرنگی در 5 روز نخست شروع طرح خرید حمایتی گوجه فرنگی در استان خبر داد و گفت: با توجه به متعادل بودن قیمت گوجه در شهریور ماه سالجاری (بالاتر از قیمت خرید حمایتی ) استان آذربایجان غربی جزء استان های خرید حمایتی نبود.

وی افزود: با کاهش قیمت این محصول در چند هفته اخیر و پیگیری استاندار محترم ، خرید حمایتی گوجه فرنگی از اول مهر ماه سالجاری به تعاون روستایی استان ابلاغ و استان آذربایجان غربی هم جز استان های تحت خرید حمایتی گوجه فرنگی قرار گرفت .

حیدری اظهار داشت: کارگروه تنظیم بازار استانی با برگزاری هشت جلسه در طی دو هفته اخیر و سعی و تلاش مجموع همکاران در این کارگروه توانست خرید را از تاریخ 11 مهر سال جاری با عقد قرارداد با 3 کارخانه شروع و تا به امروز 1615 تن گوجه فرنگی را با نرخ مصوب 1000 تومان از کشاورزان استان خریداری نماید.

وی همچنین اضافه کرد: با سایر کارخانجات فرآوری گوجه در استان در حال رایزنی بوده و احتمالاً بتوانیم یکی دیگر از کارخانجات را به چرخه خریدحمایتی در استان اضافه نماییم.

حیدری در هشتمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استانی گفت: جهت جلوگیری از سو استفاده دلالان از یارانه تخصیص یافته به گوجه کاران با تصویب کارگروه تنظیم بازار استانی مقرر گردید صدور معرفی نامه برای خرید گوجه توسط مرکز خدمات جهاد کشاورزی در سر مزرعه صورت گیرد.

گفتنی است از دیگر مصوبات این جلسه، استفاده از ظرفیت کارخانه پاکدیس برای خرید حمایتی گوجه فرنگی شهرستان های استان، با توجه به سهمیه تعیین شده از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان بود.

تعداد مشاهده خبر13 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal