سخن روز /
معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران خبر داد:
رشد 25 درصدی آموزش و توانمند سازی کارکنان سازمان‌ تعاون روستایی کشور
1398/12/28
دستگاه های اجرایی موظفند طبق بند 2 ماده 9 بخش هفتم و هم چنین در اجرای ماده 3 آئین نامه اجرایی فصل نهم قانون خدمات کشوری، آموزش کارکنان خود را بر اساس سرانه آموزش 60 ساعت برای مدیران و 40 ساعت برای کارکنان، در طول سال برنامه ریزی و اجرا نمایند.

به گزارش پات دکتر حسین شیرزاد با اعلام این خبر گفت: در این راستا دفتر توسـعه، آموزش معاونت تعـاونی هـا و تشـکل ها برای تحقق این مهم و در راسـتای توانمندسازی کارکنان و مدیران سازمان، تقویم آموزشی سال 1398 کارکنان سازمان را با توجه به نیازهای آموزشی تخصصـی و مهارتی واحدهای سازمان مرکزی و استان ها با روش کافمن، احصاء و به میزان 16609 نفر روز تنظیم و به دفتر آموزش کارکنان وزارت جهاد کشاورزی جهت صدور مجوز برگزاری دوره های آموزشی مذکور ارائه نمود.
وی ادامه داد: با اخذ مجوز برگزاری دوره های آموزشی کارکنان، برنامه ریزی عملیاتی و زمان بندی اجرای تقویم آموزشی بر اساس اولویت دوره ها و نیاز واحدهای تخصصی سازمان، تهیه و در طول سال برگزار گردید.
رئیس هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران همچنین افزود: علی رغم مشکلات و کمبود منابع اعتباری و عدم تخصیص اعتبار لازم برای اجرای تعهد آموزشی سازمان توسط دستگاههای مرتبط، دفتر توسعه و آموزش این سازمان تلاش نمود تا با استفاده از روشهای نوین آموزشی و در قالب دوره های غیرحضوری، مجازی و الکترونیکی نسبت به انجام تعهدات خود اقدام نماید. به طوریکه بر اساس جمعبندی گزارش دوره های در طول سال 1398، در حوزه آموزش کارکنان تعداد 19086 نفر روز ودر قالب 38 عنوان دوره آموزشی به صورت ملی و منطقه ای برگزار شده است که علارغم محدودیتهای فراوان ، با تلاش و مساعی صورت گرفته توسط دفتر مرتبط در سازمان، این مقدار به میزان 15 درصد بیش از تعهد دفتر می باشد.
دکتر شیرزاد در پایان افزود: از طرفی در یک مقایسه تطبیقی میزان عملکرد 19086 نفر روزی سال 98 حوزه آموزش کارکنان در مقایسه با سال 1397 که 15300نفر روز بوده است 25 درصد رشد را نشان میدهد.
تعداد مشاهده خبر12 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal